چگونه برای سایت خود SSL رایگان دائمی تهیه کنیم؟

SSL رایگان, وردپرس, سازمانکاو, مشاوره مدیریت, امین مهجور

آشنایی با SSL:

ممکن است به عنوان کاربر با SSL آشنا باشید. مخصوصاً وقتی قصد وارد شدن به سایتی دارید و مرورگر شما پیغام نا امن بودن یا منقضی شدن گواهی نامه امنیتی سایت را به شما میدهد. SSL مخفف Secure Sockets Layer است و به فناوری برقراری پیوندی رمزگذاری شده بین یک سرور و مرورگر گفته ‌می‌شود.۱https://www.ssl.com/faqs/faq-what-is-ssl/

اما اگر مدیریت یک سایت را برعهده دارید قضیه متفاوت است. در این صورت غالب افراد ترجیح می‌دهند از گواهی نامه‌ای کم هزینه و بلند مدت استفاده نمایند. سایت‌های  SSL for free و Let’s Encrypt  دو سایتی هستند که این روزها بیشترین تعداد گواهینامه‌های رایگان را صادر می‌کنند.

گروه مشاوره مدیریت سازمانکاو

مقایسه ای کوتاه:

اما کار کردن با این دو سایت هم سختی‌ها و دردسرهای خودش را دارد. مخصوصا اینکه سایتهایی که به صورت رایگان اقدام به صدور گواهی SSL میکنند این گواهی را به صورت سه ماهه صادر می‌کنند. کارکردن با سایت

SSL for free برای یک کاربر معمولی نسبتا ساده‌تر است، اما سایت Let’s Encrypt ابزارهای بیشتری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. از جمله ربات Certbot. افرادی که با تنظیمات در لینوکس آشنا باشند با کپی کردن چند خط کد می توانند این ربات را در سایت خود فعال کنند تا به صورت دوره‌ای گواهی نامه‌های SSL برای سایت فعال گردد.

معرفی یک ابزار تازه!

ابزار دیگری که توسط انجمن مردمی  Let’s Encrypt به تازگی ارائه شده است کلاینت FreeSSL.tech Auto است. این کلاینت که به زبان PHP نوشته شده است و همانند یک سایت به سادگی بر روی یک زیر دامنه یا پوشه از سایت شما قابل نصب می‌باشد. کار با این نرم افزار بسیار ساده است و سازگاری بسیار خوبی با Cpanel دارد. شما میتوانید این نرم افزار را از اینجا دانلود کنید. همچنین آموزش تصویری مراحل نصب در سایت اصلی و این لینک قابل دسترسی است.

افزونه وردپرس تمدید گواهی نامه SSl:

ویژگی بسیار جالب این کلاینت که موجب به آن علاقمند شویم افزونه وردپرس آن است. این افزونه برای کاربران وردپرس باعث ساده شدن روند عملیات می‌گردد. به طوری که با چند کلیک می‌توانند به روز شدن دائمی گواهی نامه SSL خود را تضمین کنند. این افزونه علاوه بر سایت اصلی از مخزن وردپرس نیز قابل دسترسی است. شما میتوانید از طریق این لینک به آن دسترسی پیدا کنید.

گزارش بیشتری وجود ندارد.
بعدی مدیریت دانش یا فوت کوزه‌گری و به اشتراک گذاری دانش

بدون نظر

پاسخی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *